Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc – świadomość w społeczeństwie polskim

Niedawno na jednej z zaprzyjaźnionych stron pojawił się ciekawy wpis dotyczący znaczenia wyrażenia pierwsza pomoc wśród polaków. Posatanowiliśmy również o tym napisać. Jest to temat, któy koniecznie trzeba poruszać.

Pierwszej pomoc a umiejętność radzenia sobie w przypadku stanu zagrożenia życia

Ludzie  nie tylko w naszym kraju, nie zdają sobie sprawy z tego co to jest pierwsza pomoc oraz z tego, że nie mają pojęcia o tym jak ją wykonać. W celu poprawnego jej wykonania konieczne jest powtarzanie ćwiczeń z tego tematu. Nie wystarczy dobra znajomość teorii. Dużo wyższej rangi jest umiejętność wykonania praktycznie resuscytacji (etap reanimacji). Przy braku ćwiczeń tego tematu na szkoleniach takich jak pierwsza pomoc, które powinny być prowadzone przez instruktorów z odpowiednimi kwalifikacjami medycznymi oraz mających staż w ratownictwie medycznym, tego typu szkolenie jest po prostu nieskuteczne. Idąc dalej tym tokiem myślenia, stwierdzamy że jednym z kluczowych elementów mówiącym o jakości kursów pierwsza pomoc, jest dobranie najwłaściwszych ćwiczeń na sprzęcie, z odpowiednią liczbą podejść w celu zaliczenia zagadnienia. My oferujemy Wam szkolenia pierwszej pomocy prowadzone przez profesjonalistów. Najważniejsze jest to, że spełniamy nie tylko wymogi ustaw i rozporządzeń ministra zdrowia, ale również idziemy znacznie dalej. Nasi instruktorzy są wykładowcami między innymi takich przedmiotów jak pierwsza pomoc na uczelniach wyższych co pozwoliło im zebrać jeszcze lepszą szkołę.

Pierwsza pomoc – kto ją promuje?

Jedną z ważniejszych organizacji zajmujących się promowaniem takich zagadnień, jak pierwsza pomoc, jest Europejska Rada Resuscytacji. Jej polskim odpowiednikiem jest polska rada resuscytacji, która podejmuje trudne a niekiedy kontrowersyjne tematy związane z ratowaniem ludzkiego życia.Wprowadza na polski grunt najnowsze i aktualne wytyczne światowych organizacji naukowych prowadzących badania nad standardami medycyny ratunkowej, resuscytacji i pierwszej pomocy.

Pierwsza pomoc szesnastego października 2013 roku

.Podjęto kroki w celu promowanie idei pierwszej pomocy a 16.10.2013r. ustanowiono Europejskim Dniem Podnoszenia Świadomości o Nagłym Zatrzymaniu Krążenia. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w jego obchodach za pośrednictwem internetu, a ponadto szczególnie polecamy szkolenia z pierwszej pomocy, które warto przejść wcześniej.

Pierwsza pomoc – oferta szkoleń

Nasza firma zdobyła uznanie i renomę w zakresie usług związanych z szkoleniem pierwszej pomocy. Pierwszą pomocą zajmujemy się od wielu lat, współpracujemy z najlepszymi instruktorami, zebraliśmy wiele pozytywnych referencji, których część zamieściliśmy na tej stronie. Oferta szkoleń pierwsza pomoc znajduje się na stronie szkolenia.

Wkrótce pojawi się artykuł na temat skutków nieudzielenia pierwszej pomocy w stanie nagłego zatrzymania krążenia.

Strona główna

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.